Jeśli szukasz informacji o materiałach używanych w remontach i budowie to świetnie się składa. Zapraszam.
Tuesday January 22nd 2019

Ciekawy pomysł na wykończenie Twojego domu

Ciekawy pomysł na wykończenie Twojego domu

Budowa domu zawsze budzi wielkie emocje u inwestora. Zwykle przeprowadzana jest raz w życiu, dlatego tak wielką uwagę się do niej przykłada. Aby odróżnić swój dom od innych, często budowanych na tzw. jedno kopyto, można zastosować nowoczesne rozwiązania, które pozwolą tanim kosztem osiągnąć zdumiewający efekt. Jednym z takich elementów, które warto wziąć pod uwagę to elewacja domu.

Poznaj tynk imitujący drewno

Elewacja jako elementarna część każdego budynku nie musi być nudna. Można potraktować ją jak element dekoracyjny, który całkowicie odmieni oblicze domu. Ciekawym pomysłem jest naniesienie na ścianę tynku imitującego drewno. Tynkiem takim można pokryć całą elewację domu, tak aby „zamienić go” całkowicie na dom drewniany, lub zastosować tyk, tylko do wybranych fragmentów domu tworząc wizualne urozmaicenie wyglądu elewacji.

Tynk nakłada się w podobny sposób co zwykły, największą różnicą jest jednak odciskanie specjalnych form, na nie do końca wyschniętej masie tynku. W zależności od rodzaju użytej formy można uzyskać różne rodzaje imitacji drewna, wszystko będzie zależeć od gustu. Po całkowitym wyschnięciu na tynk nakłada się specjalną bejcę przeznaczoną do tego typu podłoża.

Wybierając tynk imitujący drewno mamy zatem możliwość samodzielnego wyboru formy do odcisku kształtu drewnianych desek, jak i wyboru ich koloru, co daje dużą swobodę i spore możliwości dekoracyjne.

More from category

3 triki na zamocowanie karnisza
3 triki na zamocowanie karnisza

Nie zawsze ściany w mieszkaniu są na tyle idealne, aby zamontowanie czegokolwiek na nich było proste. [Read More]

Czym jest posadzka żywiczna?
Czym jest posadzka żywiczna?

Posadzka żywiczna charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością w porównaniu do paneli podłogowych, [Read More]

Interesting Sites

    Archives