Jeśli szukasz informacji o materiałach używanych w remontach i budowie to świetnie się składa. Zapraszam.
Tuesday January 22nd 2019

Przydatne szablony do tynkowania

Zdarza się, że podczas prac wykończeniowych w trakcie budowy domu lub jego generalnego remontu, nie można zastosować nic innego oprócz warstwy tynku. Zazwyczaj dotyczy to budynków będących pod ochroną konserwatora zabytków, lub w ramach koniecznych oszczędności.

Imitacja równie dobra

Elegancki wygląd elewacji można osiągnąć stosując imitację cegły, lub kamieni. Do takich celów znakomicie nada się szablon do tynkowania https://budujmy.eu/product-pol-1647-Ceresit-Szablon-VISAGE-1040-mm-x-880-mm-Boston-Brick-wzor-cegly-15-szt.html.

Produkowane szablony służą nie tylko do malowania. Odpowiednio przygotowany, wykonany z papieru celulozowego, odpornego na wodę, samoprzylepny, znakomicie posłuży przy ozdobnym tynkowaniu zewnętrznych ścian budynków.

Różnorodność wzorów szablonów do tynkowania, pozwala na dobór takiego jaki najlepiej będzie pasował do charakteru budynku; może to być imitacja cegły klinkierowej, desek, bali drewnianych czy różnokształtnego kamienia.

Krótki kurs zastosowania szablonu

Po przygotowaniu powierzchni do naklejenia szablonu, trzeba zerwać z niego warstwę zabezpieczającą i nakleić na podłoże, mocno dociskając gumowym wałkiem.

Po dokładnym dociśnięciu należy nałożyć tynk, i zatrzeć go pacą, pilnując by warstwa była równa i gładka. Pacy można nie używać, jeżeli w zamiarze jest celowe zachowanie nierówności tynku.

Następnie, po wyschnięciu, należy zerwać szablon, uważając by nie uszkodzić gotowych elementów powstałych z szablonu.

Po usunięciu nalepki pozostaną fugi, które mają kolor i fakturę przygotowanego wcześniej podłoża.

 

Tynk położony przy użycia szablonu, wizualnie nie różni się od oryginalnego materiału, pod warunkiem, że jest wykonany przez odpowiedniego fachowca.

Related Tags:

More from category

3 triki na zamocowanie karnisza
3 triki na zamocowanie karnisza

Nie zawsze ściany w mieszkaniu są na tyle idealne, aby zamontowanie czegokolwiek na nich było proste. [Read More]

Interesting Sites

    Archives