Jeśli szukasz informacji o materiałach używanych w remontach i budowie to świetnie się składa. Zapraszam.
Tuesday January 22nd 2019

Czym jest posadzka żywiczna?

Posadzka żywiczna charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością w porównaniu do paneli podłogowych, wykładzin, a nawet płytek ceramicznych. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia i intensywne użytkowanie. Dlatego posadzki żywiczne znajdują zastosowanie w magazynach czy halach produkcyjnych. Dodatkowo materiał z jakiego jest zrobiona, charakteryzuje się łatwym utrzymaniem w czystości oraz odpornością na wszelkiego rodzaju chemię.

Jakie są typy posadzek żywicznych?

Posadzki żywiczne dzielą się na trzy główne typy:

1. Cienkowarstwowe – nakładane wałkiem, posiadają około 0,5mm grubości. Nie są bardzo wytrzymałe, ale idealnie nadadzą się do sypialni lub salonu.
2. Grubowarstwowe (wylewane) – ich nazwa wzięła się od sposobu nakładania na podłogę przypominające wylewanie zaprawy samopoziomującej. Posadzki te są niezwykle wytrzymałe i nadadzą się do położenia niemal w każdym pomieszczeniu – od łazienki i kuchni przez garaż aż do magazynów.
3. Grubowarstwowe, kwarcowe – te, dzięki dodaniu oczyszczonego piasku do ich składu, który może zostać farbowany, pozwalają na stworzenie własnych, oryginalnych wzorów na posadce. Ten typ nie różni się niczym od wylewanych poza walorami dekoracyjnymi. Dodatkowo sama powierzchnia nie jest tak gładka jak w dwóch pozostałych typach co sprawia, że jest antypoślizgowa i może zostać kładziona również na zewnątrz.

Jak przygotować nawierzchnię?

Nawierzchnia, na której ma się znaleźć posadzka żywiczna powinna być gładka i wyrównana, pozbawiona pęknięć, a także dobrze oczyszczona z kurzu. Do montażu dobrze jest zatrudnić specjalistę.

More from category

3 triki na zamocowanie karnisza
3 triki na zamocowanie karnisza

Nie zawsze ściany w mieszkaniu są na tyle idealne, aby zamontowanie czegokolwiek na nich było proste. [Read More]

Ciekawy pomysł na wykończenie Twojego domu
Ciekawy pomysł na wykończenie Twojego domu

Ciekawy pomysł na wykończenie Twojego domu Budowa domu zawsze budzi wielkie emocje u inwestora. Zwykle przeprowadzana [Read More]

Interesting Sites

    Archives