Jeśli szukasz informacji o materiałach używanych w remontach i budowie to świetnie się składa. Zapraszam.
Saturday December 15th 2018

3 triki na zamocowanie karnisza

Nie zawsze ściany w mieszkaniu są na tyle idealne, aby zamontowanie czegokolwiek na nich było proste. Niejednokrotnie zdarzają się różnego rodzaju przeszkody, które uniemożliwiają wbrew pozorom proste zadanie. Jakie problemy mogą się pojawić i jak sobie z nimi radzić?

Na sypiący się tynk – gipsowanie

  Bardzo często zdarza się, że tynk na ścianie jest bardzo słaby i próba umieszczenia kołka rozporowego kończy się fiaskiem. Gdy kołek niestabilnie jest osadzony w ścianie, pod wpływem ciężaru, ściana wokół niego zaczyna się kruszyć, a w efekcie wszystko odpada. W takiej sytuacji, można powstałą dziurę oczyścić, skropić wodą i zagipsować. Po odczekaniu aż wszystko stwardnieje, wiercić w zagipsowanym miejscu.

Niezastąpiona 

Kotwa chemiczna Budujmy kiedy mamy świadomość, że na karniszu będzie ciężka zasłona, najodpowiedniejsze będzie zastosowanie kotwy chemicznej. Jest to dwuskładnikowy preparat, który miesza się chwile przed użyciem i umieszcza w otworze razem z kołkiem. Po kilku minutach nie ma szans na ruszenie haka.

 

Metoda na MacGyvera

  Kiedy nie ma nic lepszego pod ręką, zawsze można ratować się zapałkami. Umieszczamy kołek w zbyt dużym otworze, który powstał w wyniku obsypania się tynku i klinujemy go wbijając po jednej zapałce. Czynność powtarzamy do momentu, kiedy hak będzie się dobrze trzymał.

 

Interesting Sites

    Archives